Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Okresowy brak mocy a głośny tłumik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Okresowy brak mocy a głośny tłumik

    feta, Sprawdź ,czy działają światła stop.mrugająca kontrolka świec żarowych może informować o uszkodzonym włączniku świateł hamowania.

  • #2
    [O1] Okresowy brak mocy a głośny tłumik

    Witam Wszystkich
    Oczywiście użyłem szukajki ale bez sukcesu

    Problem jest taki:
    czasami jak rano ruszam autkiem to autko jest Ok działa wszystko i mam moc . Wtedy przechodzę nas LPG i też jest OK - ale CZASAMI ale NIE zawsze autko nagle traci moc szarpie muli itp. Wtedy przełączam na benzynkę ale problem pozostaje
    A w niektóre dni od razu po ruszeniu sa te problemy najciekawsze jest to że problem czasem zanika w czasie jazdy na benz oraz na LPG ...
    Dodatkowo od dłuższego czasu słyszę jakby tłumik był głośny szczeg. jak przyspieszam taki "garnkowaty" dźwięk jak słyszy sie w Poldkach..

    Oczywiście można podejrzewać LPG ale podpięcie VAGA oraz u do interefejsu gaziarzy NIC nie wykazuje - żadnych błędów.
    Już zmieniłem świece, kable WN, sprawdziłem połączenia cewki, przepustnicę. sprawdzono sondę lambda - działa jak malina, analiza spalin OK...

    Pomyślałem sobię że może jak w tłumikach sa takie wypełnienia coś 'al wata i być może są one zapchane, porozrywane itp (miałem tak w Felicii 1.6 z rury nagle wyłaził mi taki wąż z waty )
    Bo przecież tłumik wpływa na moc poprzez opory w przepływie spalin zresztą dlatego też wycięcie kata lub tłumików podobno zwiększa moc...

    Co o tym sądzicie? - Bo już nie mam zdrowia szczególnie jak wyprzedzam a tu ZONK brak pałeru

    Pozdr
    Juras
    Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

    Komentarz


    • #3
      A może wkład oberwał się w katalizatorze i czasami przysłania tłumik powodując spadki mocy. Myślę że to będzie katalizator dlatego też masz głośniejszy tłumik.
      Wejdź pod samochodów postukaj w kata i zobacz czy nie brzęczy. A jak brzęczy to rozkręć tłumik wyciągnij kata i spróbuj wytrząsnąć to z niego, może się uda.
      Pozdrawiam
      Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

      Komentarz


      • #4
        mroko, ok w sobote mam wizyte u wujasa na podnośniku zobaczymy
        dzięx
        Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X